Biebrzański Park Narodowy posiada kilka parkingów, które są dostępne dla odwiedzających. Wśród nich są parkingi w Osowcu-Twierdzy oraz w Gugnym, przy siedzibie dyrekcji parku. Parking w Osowcu-Twierdzy jest wyposażony w toalety oraz wiaty, które stanowią udogodnienie dla turystów. Park Narodowy zachęca do pozostawiania samochodów na wyznaczonych parkingach i przestrzegania regulaminu, co wpływa na ochronę przyrody oraz zapewnienie bezpieczeństwa turystom. Warto pamiętać, że w okresie największego ruchu, zwłaszcza w sezonie letnim, parkingi mogą być mocno zatłoczone, dlatego zaleca się wcześniejsze przybycie na miejsce.
Informacje o parkingu w Biebrzańskim Parku Narodowym
W pobliżu wjazdu do parku znajduje się też parking przy wieży widokowej w Osowcu-Starym. To dobry wybór dla osób, które chcą zobaczyć ten ciekawy obiekt, a jednocześnie chcą uniknąć tłumów na parkingu przy Centrum Edukacyjno-Naukowym Biebrzańskiego Parku Narodowego. W okolicach BPN znajdują się także mniejsze, płatne parkingi, które obsługują pobliskie pola namiotowe, agroturystyki i hotele.
Biebrzański Park Narodowy parking dla niepełnosprawnych
Warto wiedzieć, że Biebrzański Park Narodowy oferuje wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, w tym także dedykowane miejsca parkingowe. Na parkingu znajdują się specjalne miejsca, oznaczone symbolem piktogramu osoby poruszającej się na wózku, co ułatwia ich zlokalizowanie. Dodatkowo, w pobliżu parkingu znajduje się rampa dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, umożliwiająca swobodne wejście i wyjście z samochodu.
W Biebrzańskim Parku Narodowym parking dla niepełnosprawnych znajduje się w pobliżu wejścia na szlaki turystyczne i obiektów parkowych. Wszystkie szlaki turystyczne i atrakcje dostępne są dla osób niepełnosprawnych, a także dla rodzin z dziećmi, dzięki łatwemu do pokonania terenowi. Ważne jest, aby podczas parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych stosować się do przepisów i zasad korzystania z takiego miejsca. Jest to kwestia szacunku dla innych osób, które naprawdę potrzebują takiego udogodnienia.
Dla osób niepełnosprawnych, które potrzebują dodatkowej pomocy, na terenie parku działa również specjalna służba, która służy wsparciem i udziela informacji. Pracownicy parku są przeszkoleni, aby sprostać potrzebom osób niepełnosprawnych, a także dostrzec ich problemy i pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji.